Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Kremlin: 'Gösterici az, Putin'in oyu çok'

Rusya Devlet Başkanı Putin'in basın sözcüsü Dmitri Peskov, cumartesi günü yapılan izinsiz protesto gösterilerine çok az kişinin katıldığını söyledi. 

Peskov, "Devlet başkanına ve Anayasa değişikliklerine oy verenlerin sayılarını ve protestolara gidenlerin sayısını karşılaştırırsak, ne kadar az insan olduğunu görebiliriz. Gerçi tabii ki onlar da Rusya vatandaşı" dedi.

Devlet 1. kanalına demeç veren Peskov,  “Şimdi birçok kişi, pek çok insanın yasadışı eylemlere katıldığını söyleyecek. Hayır, çok az kişi (eyleme) çıktı. Pek çok kişi Putin'e oy verdi. Ve birçok insan Anayasa değişikliklerine oy verdi”. diye konuştu.
 
Peskov, tüm bakış açılarına saygı duyduğunu, ancak "kategorik olarak yasadışı eylemlere katılmaya karşı olduğunu" söyledi.  Peskov "Bu yüzden başka bir değerlendirme yapılamaz, bu (eylemler) yasanın ihlalidir" dedi.

ABD Büyükelçiliğinin 23 Ocak'ta muhalefet lideri Aleksey Navalnıy'i destekleyen izinsiz eylemlerle ilgili sosyal medya paylaşımlarını da eleştiren Peskov, bunun  Rusya'nın iç işlerine dolaylı müdahale olduğunu söyledi. Peskov, Washington'a ABD'deki son Kongre baskını bağlamında konuyu değerlendirerek, Rusya'nın iç işlerine karışmayı denememesini tavsiye etti.
 
 
24.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi