Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'da sınırlamalar gevşetildi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, pandemi sınırlamalarından bir kısmının kaldırıldığını açıkladı. Belediye başkanı, günlük vaka sayısının son bir haftadır 2 ile 4 bin arasında seyrettiği şehirde durumun aralık ayına kıyasla daha iyi olduğunu ve ihtiyatlı bir iyimserlik içinde olduklarını söyledi.
 
22 Ocaktan itibaren, şehirdeki meslek yüksek okulları, ilave eğitim kurumları, spor okulları ve belediyeye bağlı çocuklara yönelik boş zaman etkinlik kurumlarının çalışmasına izin veriliyor. Bu okullarda eğitim gören öğrencilerin ulaşım kartlarındaki blokajlar kaldırılacak.
 
Üniversite öğrencileri ise 6 Şubat tarihine kadar uzaktan eğitime devam edecek.
 
Sobyanin ayrıca çocuk eğlence merkezleri, günübirlik kamplar ve alışveriş merkezlerindeki çocuk köşelerinin açılmasına izin verdi.
 
Tiyatro ve sinemalar için konulan "en fazla yüzde 25 seyirci" şartı yumuşatılarak salonların yarı kapasiteye kadar seyirci almasına yeşil ışık yakıldı. Cuma gününden itibaren müzeler, kütüphaneler ve diğer kültür kurumları da açılıyor.
 
Mekan kapasitesinin yüzde 50'sinin aşılmaması şartıyla kültür-sanat, sergi ve spor etkinliklerine de izin çıktı.
 
Şirket çalışanlarının en az yüzde 30'unun uzaktan çalışmak için evlere gönderilmesi kuralı ise geçerliliğini koruyor. Risk grubundaki vatandaşlar ve emeklilere sokağa çıkma yasağı ve restoran ve barların saat 23:00'ten sonra kapanma mecburiyeti de devam edecek.
 
21.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi