Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Oligark çocuğu servetinden de oldu!

16,8 milyar dolarlık servetiyle Forbes listesinde Rusya'nın en zengin 4. ismi olan işadamı Aleksey Mordaşov’un, başarısız olduğu üniversiteden atılması nedeniyle askere yolladığı oğlu Nikita, şirketteki hisselerinden de mahrum kaldı.

Ünlü oligarkın oğlu Nikita Mordaşov geçen yaz Rusya'nın en prestijli üniversitelerinden olan Moskova'daki Yüksek Ekonomi Okulu'ndan atılmıştı. Rus medyasında yer alan habere göre Aleksey Mordaşov, üniversite eğitiminde başarısız olan oğlunu askere yollamaya karar verdi.

Üniversiteden atılmadan önce Dünya Ekonomisi ve Dünya Siyaseti Fakültesi'nde eğitim alan Nikita Mordaşov'un sadece bir yıl devam ettiği eğitim boyunca 10 üzerinden ancak 2,6'lık ortalama tutturabildiği yazıldı. 

Baba Mordaşov, çocuklarının önce hayat tecrübesi kazandıktan sonra kendi şirketinde yönetime geçebileceklerini söylemişti. 
 
Forbes dergisinin haberine göre bu gelişme sonrası Aleksey Mordaşov’un büyük oğlu Kirill Modaşov, altın üreticisi Nordgold ve tur operatörü TUI’nin tek sahibi haline geldi. 
 
Askere giden Nikita Mordaşov’un, “KN-Holding” şirketindeki yüzde 50 hisselerini Kirill Mordaşov’a devretttiği bildirildi. Daha önce iki kardeş şirkette yüzde 50’şer hisseye sahipti.
 
21.1.2021
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi