Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Moskova'da yüzlerce mekan kapandı

Geçen yıl Moskova'nın merkezi sokaklarında iş yapan 208 restoran ve kafenin kepenk kapattığı öğrenildi. Emlak ajansı JLL'in araştırmasını sayfalarına taşıyan RBC gazetesi, koronavirüs pandemisi ve karantina önlemleri nedeniyle bu yıl faaliyetine son veren işletme sayısının bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 arttığını yazdı.
 
2020'de Moskova merkezinde kapanan ticari işletmeler arasında restoran ve kafelerin payı yüzde 46'yı buluyor. İşine son veren toplam işletme sayısı ise 455.
 
JLL analisti Vladislav Fadeyev, "Durumun yeni oluşu, kavrayış eksikliği, karantina koşullarında ne yapacağını bilememe ve gelecek belirsizliği" gibi etkenler altında işletme sahiplerinin bir bölümünün kepenk indirmeyi tercih ettiğini söyledi.
 
Kapanan işletmeler arasında Şokoladnitsa, Prime ve Çayhona No 1 gibi zincirlerin şubeleri de bulunuyor.
 
Pek çok işletmenin kapısına kilit vurulması, mekan kiralarında da düşüşü tetikledi. Kiralar Arbat'ta yüzde 21, Tverskaya-Yamskaya'da yüzde 19 ve Pokrovka'da yüzde 13 düşüş kaydetti.
 
21.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi