Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Türk Büyükelçi Sputnik V görüşmesinde

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, koronavirüse karşı Rus Sputnik V aşısı ile aşılanma ihtimalini dışlamadığını belirtip söz konusu ihtimali Rus tarafı ile görüşmekte olduklarını söyledi.

Türkiye’nin Rusya’daki Büyükelçisi Mehmet Samsar Sputnik haber ajansına açıklamasında, “Bu konu (Sputnik V aşısı olup olmama konusu) üstünde çalışıyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Rusya Dışişleri ve Sağlık Bakanlığı ile irtibat kurdum. Genel olarak, Büyükelçilik personeli ile ileride Rus aşısı ile aşılanabileceğimizi dışlamıyoruz” dedi.
 
Rusya’nın tescilli koronavirüs aşılarından ilki olan Sputnik V ile ülkenin tamamında yaygın aşılama programı başlatılmış durumda. Klinik testlerde olduğu gibi yaygın aşılama programı başlatılmasının ardından da aşının ciddi ya da beklenmedik bir yan etkisi görülmüş değil.
 
Aşının etkililik oranıysa sonuçların analizinin yapıldığı son kontrol noktasında yüzde 91.4 olarak tespit edildi. (Sputnik)

19.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi