Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova gelecek hafta ortasına kadar 'anormal ayaz' yaşayacak

Rusya Meteoroloji Merkezi'nden Roman Vilfand, kar yağışının etkili olduğu başkent Moskova'yı şiddetli bir ayazın beklediğini açıkladı. Pazar ve pazartesi günleri şehirde gündüz sıcaklık eksi 15-20 derece kadar düşerken, termometrelerin gece saatlerinde eksi 27 dereceyi işaret etmesi bekleniyor.
 
Vilfand, orta kuşaktaki şehirler için bunun anormal ve tehlikeli bir sıcaklık olduğunu söyledi. Buna göre, şu anda Moskova'da sıcaklık mevsim normallerinin 5-6 derece altında seyrediyor. Pazar, Pazartesi ve Salı günleri ise bu fark 9-11 dereceye kadar çıkacak.
 
Bununla birlikte, meteorologlar önümüzdeki haftanın ikinci yarısından itibaren havanın hissedilir ölçüde ısınmasını bekliyor. Sıcaklık eksi 5 dereceye kadar yükselecek.
 
Komsomolskaya Pravda gazetesi, perşembe günü gözlenen yoğun yağışın ardından şehirde kar yüksekliğinin 34-35 santimetreyi bulduğunu yazdı.
 
Moskova Meteoroloji Bürosu'ndan Tatyana Pozdnyakova, şehre düşen kar miktarının mevsim normallerinden yüzde 25 daha fazla olduğunu dile getiriyor.
 
16.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi