Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da pandemiye rağmen 'uzaktan çalışmaya' destek azınlıkta

Rusya'da çalışanların büyük bir bölümü hala ev yerine ofiste çalışmaktan yana. İnsan kaynakları portalı Rabota.ru'nun anketine katılanların sadece yüzde 25'i "daimi olarak evden çalışma" fikrine sıcak bakıyor. "Hiçbir şekilde uzaktan çalışmak istemiyorum" diyenlerin oranı ise yüzde 36.
 
Katılımcıların yüzde 20'lik bölümü "bir aydan fazla olmamak kaydıyla" evden çalışmaya evet derken, üç aya kadar sabredebileceğini beyan edenlerin oranı yüzde 18 oldu.
 
Evden çalışmanın olumlu yönleri sorulduğunda, katılımcıların yüzde 54'ü "yol parası ve zaman tasarrufu"na işaret ediyor. Koronavirüse yakalanma riskinin azalması ise yüzde 34 ile ikinci sırada.
 
Katılımcıların yüzde 32'i "zamanını istediği gibi kullanmayı" olumlu görürken, yüzde 16'lık bir kesim de "aile ortamında daha fazla zaman geçirme şansına" işaret ediyor.
 
Araştırmayı haber yapan Kommersant gazetesi, salgından önce evden çalışma fikrine sıcak bakanlarının oranının sadece yüzde 15 olduğunu hatırlatıyor. Tahminlere göre, şu anda ülke genelinde uzaktan çalışan insan sayısı 5 milyonun altında. 
 
17.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi