Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Dünyada etik devrim var, hoşgörü arttı"

Rusya’da yapılan bir anket, ülke halkının yarısından fazlasının, dünyada toplumların eskiye nazaran daha hoşgörülü hale geldiğini düşündüğünü gösterdi. “Mihaylov i Partnerı” adlı şirketin anketine katılan Rusya vatandaşlarının 40’ı, dünya genelinde son dönemde değer yargılarının ve kuralların değişmeye başladığını ve bunun “etik devrim” olarak nitelendirebileceğini söyledi.

 
Anket katılımcılarının yüzde 52’si “daha önce çoğunluk tarafından kabul görmeyen” birçok konuya karşı artık toplumların daha anlayışlı hale geldiğini belirtti.
 
Yüzde 45’lik bir kesim ise sosyal medyadaki eleştiriler ve saldırganlık nedeniyle insanların fikirlerini dile getirmesinin tehlikeli olduğunu savundu. 
 
Ankete katılanların yüzde 32’i Rusya’da azınlıklara yönelik ayrımcılık yapılmadığını, yüzde 58’i ülkede hakları ihlal edilen gruplar olduğunu söyledi. 
 
Deneklerin yüzde 27’si engellilerin, yüzde 21’i emeklilerin, yüzde 19’u göçmen işçilerin, yüzde 15’i eşcinsellerin haklarının hiçe sayıldığını dile getirdi. 
 
Fotoğraf: Aleksandr Petrosyan, St. Petersburg

13.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi