Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da erken uyarı: "Vaka sayısı artarsa ek kısıtlamalar gelebilir"

Rusya'da vaka sayısı son üç gündür 8 binin üzerinde, kaygılar artıyor, yeni "önlemlere dönüş" sinyalleri gündemde. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), vaka sayısının daha fazla artmaыı halinde ülke genelinde ek salgın önlemlerine gidilebileceğini açıkladı.

Rospotrebnadzor yetkilisi Natalya Pşeniçnaya, “Eğer vaka sayısı artmaya devam ederse, ek kısıtlayıcı önlemler uygulanabiilir. Her şey hastalığın seyrine bağlı” dedi. Pşeniçnaya, hangi önlemlere başvurulabileceği konusunda bilgi vermedi. 
 
Maske takma ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması halinde vakalardaki artışın önüne geçilebileceğini belirten Rospotrebnadzor yetkilisi, “Önümüzdeki 10 gün içinde veya kasım başında düzlüğe çıkabiliriz. Her şey, önleyici tedbirlerin bilinçli ve titiz şekilde uygulanmasına bağlı” diye konuştu. 
 
Rusya’da son 17 gündür vaka sayılarındaki artış sürüyor. 
 
Başkan Putin halkın maske takmaktan ve Kovid-19 önlemlerinden yorulduğunu ancak, tüm dünyada salgın yeniden etkili olurken bundan başka çare olmadığını söylemişti. 
 
Moskova'da 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar "evde oturmaları" için Belediye tarafından resmen uyarılırken, 5 Ekim'de başlayacak okul tatilinin de bir değil iki haftaya çıkarılması kararlaştırılmıştı.    
 
1.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi