Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Alarm zili: Rusya'da hastanelerin doluluk oranı yüzde 90'a yakın

Rusya'da Kovid-19 hasta sayısı endişe verici biçimde artmaya devam ederken, Sağlık Bakanlığı yetkilileri hastalığın tedavisine ayrılmış yatak kapasitesinin yüzde 89 doluluk oranına ulaştığını açıkladı.

Haber ajanslarına konuşan Bakan Yardımcısı Aleksey Kuznetsov, salgın için ayırdıkları 129 bin 750 yatağın 115 bin 500'ünün dolu olduğunu söyledi.

Kuznetsov, gerekmesi durumunda yedek kapasiteyi devreye sokmayı planladıklarını da sözlerine ekledi. 

İlave yataklarla birlikte Rusya'nın Kovid-19 hastalarına ayırabileceği yatak sayısı 184 bine çıkıyor.

Rusya'da son 24 saatte 8 bin 232 kişiye daha Kovid-19 teşhisi konmuştu. Bu sayı, haziran ortasından bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka seviyesi.

Maske bıkkınlığı

Bu arada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir kez daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını koşullarında halka açık yerlerde tıbbi maske takmanın ve sosyal mesafeye uyulmasının önemini hatırlattı.
Sputnik'in haberine göre Putin, hükümet üyeleriyle toplantıda, ülkede günlük vaka sayısındaki artışla ilgili, “Elbette maskeler, sosyal mesafeler, karantina, okullarda, işyerlerindeki belli ve bilinen kısıtlamalar artık insanlara bıkkınlık verdi, ben onları çok iyi anlıyorum. Ama ne garip ki insanlar halen hissetmiyor, anlamıyor ve bu yüzden tüm dünyanın ve Rusya’nın çok tehlikeli düşmanla karşı karşıya kaldığına inanmıyor” ifadesini kullandı.

Bölge yönetimlerini her türlü senaryoya hazır olmaya çağıran Putin, “Moskova’da çok sayıda hasta gözlememiz yeni bir durum değil, ilkbaharda da böyleydi. Ama bu, bölgelerde her türlü gelişmelere, her türlü duruma hazırlıklı olunmalı” dedi.

30.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi