Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya AVM projelerinde son durum

Rusya’da salgın sonrası başlayan ekonomik kriz nedeniyle, ticari emlak projelerinin birçoğunun önümüzdeki yıla ertelenmesi bekleniyor. Knight Frank şirketi, daha önce bu yıl tamamlanacağı açıklanan alışveriş merkezi projelerinin yüzde 30-40’ının kriz nedeniyle 2021 yılına ertleneceğini tahmin ediyor.

 
Şirket raporunda, 2020 sonuna kadar ülkenin farklı bölgelerinde toplam 669 bin metrekare büyüklüğünde yeni AVM inşasıtıt tamamlanacağı öngörülüyor. Bu rakam geçen senenin aynı dönemime göre yüzde 40 fazla.
 
Moskova’da ise bu dönemde tamamlanması beklenen AVM projelerinin toplam alanının geçen yıla göre iki kat artışla 443 bin merekareye yükselmesi bekleniyor.
 
Kriz öncesinde açıklanan tahminlerde, Moskova’da bu yıl yaklaşık 2 milyon metekare ticari emlak projesinin tamamlanacağı öngörülüyordu.
 
Knight Frank Ticari Emlak Departmanı Müdürü Yevgeniy Hakberdiyev, 28 Mart-1 Haziran tarihleri arasında ülkedeki perakende işletmelerinin yüzde 80’inin kapalı olduğunu, bu nedenle yeni AVM projelerinin çoğunun durdurulduğunu belirtti.
 
29.9.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi