Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Neva Towers'a Rusya'da iki büyük ödül

Rusya’da ticari emlak projelerinin vitrine çıktığı "CRE All-Russia Awards 2020”yi kazananlar açıklandı. Rönesans Holding’in Rusya’daki yatırımlarından olan Neva Towers projesi, iki kategoride “yılın en iyisi” seçilme başarısını gösterdi. Moskova’da gerçekleşen ödül töreninde Neva Towers, “yılın en iyi çok fonksiyonlu kompleksi” ve “yılın satış sözleşmesi” dalında birinci seçildi. 

Neva Towers projesinde, 74 bin 208 m2’lik alan Renaissance Development tarafından Metrika Investments şirketine satılmış, borker-danışman olarak da sözleşmede Colliers International Russia  yer almıştı.Neva Towers'ın tek seferdeki rekor satışı, şubat başında TürkRus.Com'a şu haberle yansımıştı:

Rönesans Holding'in Rusya'daki en büyük yatırım projelerinden Neva Towers'ta "rekor satış" haberi geldi. Rus medyasında da yankı bulan habere göre,  Rusya'nın önde gelen ticari gayrimenkul yatırım fonlarından Metrika Investments, Rönesans’ın Moscow City'de inşa ettiği Neva Towers'ın toplam 56 bin 158 metrekarelik ofis katlarını satın aldı. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Renaissance Development ve Metrika Investment arasında imzalanan bu anlaşma, Rusya ticari gayrimenkul piyasasının tarihinde,  tek seferde yapılmış en büyük satış.

SSCB sonrası Moskova'nın yeni modern yüzünü yansıtan, başkentin iş ve yaşam merkezini buluşturan Moscow City'de  Rönesans'ın kendi kaynaklarından 1,2 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Neva Towers, iki çok katlı yüksek binadan oluşuyor. 345 metre yüksekliğe sahip 79 katlı bir konut binası ve 65 katlı bir ofis binasından oluşan projenin brüt bina alanı 357 bin metrekare.

Renaissance Development Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Mutlu anlaşmayla ilgili olarak, “Moskova’da geliştirdiğimiz Neva Towers projemiz, bölgenin en çok talep gören ve en başarılı projesi konumunda. Ticari gayrimenkul piyasasının önde gelen oyuncularından biri olan Metrika Investments ile bu denli büyük bir anlaşmaya vardığımız için mutluyuz. Ortaklarımızın vizyoner yaklaşımı ve iş yapış biçimi, şirketimizin öncelikleri olan birinci sınıf profesyonel mülk yönetimi ve servisinin garantisi niteliğindedir. Bu anlaşmanın tüm taraflar için başarılı olmasını dilerim” dedi.

Metrika Investments Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Alexander Ostrovsky ise şunları söyledi: “Neva Towers ofis bölümünün Renaissance Development ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde devralınmasından memnuniyet duyuyoruz. Neva Towers’ta uygulanan mimari ve proses çözümleri, dünya standartlarında ofisler için en yüksek gereksinimleri karşılamakta. Ayrıca projenin benzersiz konumu ve iş yapmak için sunduğu verimli ortam gelecekteki vizyonu yansıtmaktadır. 

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards) kapsamında “Dünyanın En İyi Uluslararası Çok Katlı Konut Projesi" seçilen Neva Towers projesi aynı zamanda çevre dostu özellikleri nedeniyle LEED Altın Sertifikası’na sahip. 

Abramoviç de ödül aldı

Rusya ticari emlak piyasasının en başarılı projelerinin yarıştığı "CRE All-Russia Awards 2020“ gecesinde "yılın ticari emlak yatırımcısı” ödülü Capital Group’a, “yılın kişisi” ödülü Milhouse yatırım şirketinin sahibi Roman Abramoviç’e verildi.

Bu yılın ödüllerini alanların tam listesi için tıklayın.

26.9.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi