Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus virolog: "2021'den önce kontrolsüz ve yaygın aşılama yapılamaz"

Dünyanın ilk koronavirüs aşısı Rusya tarafından tescil edilirken, bu aşıyı geliştiren Gamaleya Ulusal Araştırma Merkezi'nde görevi ünlü virolog Anatoliy Altşteyn gelişmeleri "ihtiyatlı" yorumlayarak tüm aşamaların tamamlanması gerektiğine işaret etti.

Komsomolskaya Pravda radyosuna konuşan Altşteyn, Rusya'nın geliştirdiği aşının dünya genelinde kabul görmesi için testlerin tamamlanması gerektiğini dile getirdi. Bu ise üçüncü faz deneyler kapsamında binlerce insanın kontrollü bir biçimde aşılanması ve izlenmesi demek.

Virolog hekim, enstitülerinde geliştirilen aşının henüz bu aşamayı tamamlamadan tescil edildiğini, bu nedenle 1 Ocaktan önce kontrolsüz ve yaygın bir aşılama kampanyasının başlatılamayacağını söyledi.

Anatoliy Altşteyn, aşının bu kadar hızlı geliştirilmesine ise şaşırtıcı bir yön olmadığı görüşünde. Zira Moskova'daki Gamaleya ve Novosibirsk'teki Vektor araştırma merkezlerindeki bilim insanдarı uzun süredir enfeksiyon hastalıklarına karşı aşı geliştirmek için çalışmalar yürütüyor.

13.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi