Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin'den yeni çağrı: "Sandık başına gidin, istikrar için oyunuzu kullanın"

Rusya Devlet Başkanı Putin, anayasa değişkliği referandumunda oy kullanmak için yarının son gün olduğunu hatırlatarak bir kez halka seslendi: "Ülkemizin, ailenizin, çocuklarınızın geleceği ellerinizde; sandık başına gidin ve oyunuzu kullanın." Rus lider, 2. Dünya Savaşı'nı sembolize eden bir asker heykeli fonunda yaptığı kısa konuşmada, anayasa değişikliklerinin ülkeyi vatansever hedefler doğrultudunda daha ileriye götürmek, tarihine saygı duyup sahip çıkmaz adına önemli olduğunu vurguldadı. "Yaşamak istediğimiz ülke için kullanıyoruz" diyen Putin, karar verirken herkesin kendisi, ailesi ve herkesi birleştiren değerler üzerinde düşünmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Putin'in konuşması:

 


Rusya lideri Putin ülkesindeki anayasa reformu oylamasının son günü olan 1 Temmuz'un hemen öncesine denk gelen ulusa sesleniş konuşmasında, “Beraber olduğumuzda kritik mahiyetteki en güç görevlerin dahi üstesinden gelebiliriz” mesajını verdi.

Sputnik'in aktardığına göre Putin, Rusya vatandaşlarına hitaben, “Anayasa değişiklikleri için oy kullanmanız, yaşamak istediğiniz ülke için oy kullandığınız anlamına gelir” dedi.

Desteklemeleri hâlinde anayasada yapılacak düzenlemelerin, halkın değerleri koruyacak bir teminat olacağını söyleyen Rusya lideri, herkesten oy kullanmasını istedi: “Her bir oy mühimdir.”

Ayrıca Putin, yeni anayasa metninin sadece halk tarafından desteklenmesi hâlinde yürürlüğe gireceğini de belirtti.

30.6.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?



©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi