Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Votka için, hamama girin!"

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, korona virüsünden korunmak için ‘hokey oynamak, votka içmek ve saunaya girmek gerektiğini’ öne sürdü. Bunların korona virüsü için ‘en iyi tedavi’ olduğunu savunan Lukaşenko, devlet televizyonunda yayınlanan söyleşisinde, ‘virüsü zehirlemek için’ Belarusluların saunaya girmesi ve votka içmesi gerektiğini iddia etti.
 
“El dezenfektanınız yoksa votka için” diyen Lukaşenko, sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce, bu virüs de dahil olmak üzere, insanların virüslerle mücadele etmesi için saunaya gitmeleri gerektiğini söylemiştim. Çünkü uzmanların bana söylediğine göre Covid-19, yüksek sıcaklıkta yaşayamıyor ve 60 derece sıcaklıkta ölüyor. Saunadan çıkınca yalnızca ellerinizi yıkamayın, bir shot votka için. Ben içmiyorum, bunu savunmuyorum da ama en azından 9 Mayıs Zafer Bayramı’na kadar kabul edilebilir.”
 
Salgın tehdidine rağmen restoran, bar ve kafelerin açık tutulduğu Belarus’ta spor etkinlikleri de iptal edilmedi, Devlet Başkanı Lukaşenko’nun kendisi de toplu aktivitelerde yer almaya devam ediyor. “Ölmek, dizlerinin üstünde yaşamaktan iyidir” diyen Lukaşenko, cumartesi günü bir hockey maçına katılmıştı.
 
Lukaşenko, son olarak ülkede bir kişinin korona virüsü nedeniyle öldüğünü duyurdu. İlk korona virüsü kaynaklı ölümün kaydedildiği Belarus’ta, 152 kişi enfekte olmuş durumda. (Gazeteduvar.com)

31.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi