Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Ukrayna'ya silah tüccarlarıyla sevkiyat

New York Times gazetesi, ABD yönetiminin “özel silah tüccarları aracılığıyla" Ukrayna'ya kayıt dışı silah tedarikini artırdığını yazdı.
 
Gazetenin ismini açıklamadığı kendi kaynaklarına dayandırdığı habere göre, silah sevkiyat işlemlerin onaylanma süresi durumun aciliyeti nedeniyle artık haftalar değil sadece "birkaç saat” sürüyor. 
 
Haberde bu yolla Kiev’e yüz milyonlarca dolarlık özel silah yollandığını yazdı. 
 
Habere  göre, yalnızca 2022'nin ilk dört ayında ABD Dışişleri Bakanlığı Ukrayna ile 300 milyon dolardan fazla "özel işlem" için yetki vererek kayıt dışı silah alırken, 2021 mali yılının tamamı için 15 milyon dolardan az yetki verildi.
 
Haberde, "Hükümet danışmanları ve uzmanlara göre, özel simsarlar aracılığıyla satılan silahların karaborsaya ve ABD hasımlarının eline geçme olasılığı çok daha yüksek. Afganistan ve Suriye'deki son deneyimler, sıkı bir izleme politikası olmadan, silahların terörist grupların veya düşman askeri güçlerin eline geçebileceğini gösteriyor" denildi.
 
6.10.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi