Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Patrik'den rahiplere: "Putin'in sağlığı için 2 gün dua edin"

Rusya’da Ortodoks kilisesi rahipleri, bugün 70. doğum gününü kutlayacak Başkan Putin’in sağlığı için iki gün dua edecek. Patrikhane, dua metinini onayadı.
 
RBC’nın aktardığına göre, Moskova Patrikhanesi, Rusya'daki piskoposluklara yolladığı mektubu resmi internet sitesinde yayınlanan bir mesajla duyurdu.
 
Mesajda, “Bu yıl 7 Ekim’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Vladimiroviç Putin 70 yaşına giriyor. Moskova ve Tüm Rusya'nın Kutsal Patriği Kirill, tüm başpapazları, papazları ve din adamlarını, Rusya Devlet Başkanı'nın sağlığı için bu gün evde hararetle dua etmeye çağırıyor."
 
Ertesi gün, 8 Ekim’de kutlanacak Aziz Sergius bayramı gününde de, Patrik Kirill özel ayinde yine Rusya Devlet Başkanı'nın sağlığı için dua edilmesi çağrısında bulundu.
 
Paylaşılan dua metninde özetle, “Rabbimize, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Vladimiroviç için merhamet ve lütuf vermesi, sağlık ihsan etmesi için dua ediyoruz. Ona uzun ömür ver, onu görünen ve görünmeyen düşmanların direnişlerinden kurtar, bilgelik ve manevi güçle destek ol, sesimizi duy ve merhamet et” deniliyor.
 
6.10.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi