Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Putin 70 yaşını kutluyor: "Neden dünyayı altüst etti?"

"İnsanların büyük çoğunluğu hayatlarında hiç değilse bir defa bu dünyayı altüst etmeyi,  doğru veya yanlış da olsa kendi ideallerine, normlarına ve fikirlerine göre kökten değiştirmeyi hayal eder. Ama bunu ancak çok küçük bir azınlık başarabilir. Bu Cuma, dünyanın bu seçkin azınlığından biri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 70 yaşına giriyor."
 
Moskovski Komsomolets yazarı Mihail Rostovksi, bu sabah yayınlanan "Putin neden dünyayı altüst etti?" başlıklı yazısına böyle başlıyor. Ve şöyle diyor: "70 yaşına ulaşınca, daha öncesini en aktif yaşayan insanlar bile genellikle durulur. Sükuneti, istikrarı, şoklardan uzak kalmayı, ahlaki komforu ön plana çıkarırlar. Ancak Putin için manevi huzurun kaynağı, siyasi hayatının ana görevidir: Onun için Rusya'nın dünyadaki lider rolünü geri kazanma mücadelesinden daha önemli bir hedef yok. Gerçek bu."
 
 7 Ekim 1952'de St. Petersburg'da dünyaya gözlerini açan Vladimir Vladimirovi Putin, bugün 70'inci yaşını kutluyor. 1999 sonunda Boris Yeltsin'den görevi devraldktan sonra, 2008-2012 arasında koltuğu Medvedev'e emanet etmesi sayılmazsa, Putin 23 yılı bulan kesintisiz iktidar döneminin en zorlu yılını yaşıyor. Ancak askeri operasyon döneminde bile anketler, Putin'in halk nezdinde hala her 4 kişiden en az 3'ünün desteğinl aldığını gösteriyor.  
 
Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Erdoğan'ın yanı sıra Kırgızistan Devlet Başkanı Sadır Caparov, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa ile Kazakistan Birinci Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Putin'i telefon görüşmesi yaparak kutladı.
 
Kremlin, telefon görüşmeleri sırasında ikili ilişkiler ile güncel uluslararası sorunların ele alındığını aktardı. Açıklamada, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) liderlerinin de, bugün St. Petersburg'da yapılacak gayri resmi zirvede Putin'i kutlayacakları kaydedildi.
 
Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Putin'e 70. doğum gününde BELARUS marka traktör hediye etti.
 
Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Putin'in doğum gününü gayriresmi BDT zirvesinin yapıldığı St.Petersburg'daki Konstantinovskiy Sarayı'nın bahçesinde düzenlettiği kavun ve karpuz piramidi ile kutladı. Bahçede kavun ve karpuz piramitlerinin yanında çeşitli meyvelerin de yer aldığı görüldü.
 
Kremlin sözcüsü, Putin'in ailesiyle yapacağı yaş günü kutlamasıyla ilgili bilgi vermedi.  

Öte yandan Çeçenistan lideri Ramzan Kadırov, Putin'in yaş günü onuruna bölgede kitlesel etkinlikler düzenleneceğini duyurdu. Bunlar arasında Vladimir Putin Olimpik Judo Eğitim Merkezi açılışı, at, motosiklet ve bisiklet yarışları da var.

7.10.2022

 

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi