Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Patrik'ten askerlere: Ölümden korkmayın

Rusya Ortodoks Patriği Kirill, son vaazında Rus askerlerine "gidip anavatana karşı görevlerini yerine getirmeleri, savaşta ölmekten korkmamaları” çağrısında bulundu ve  "Başkaları için kendini feda etmenin bir kişinin işlediği tüm günahları temizlediğine inanıyoruz ”dedi.
 
Pazar günü Rusya Silahlı Kuvvetleri kilisesinin kutsanmasının yıldönümünde düzenlenen törende, ülkenin şu anda zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Kirill, gençlerin Rusya ordusuna akın ettiğini, hepsinin subay olmayı arzuladığını, hayatlarını anavatanın savunmasına adamak istediklerini söyledi. 
 
Rus ordusuna hitap eden Patrik Kirill, onları "ebedi hayatı her zaman hatırlamaya” çağırdı ve “Gidin askerlik görevinizi cesurca yerine getir. Ve unutmayın, eğer hayatınızı anavatan için, arkadaşlarınız için ortaya koyduysanız, o zaman Tanrı’nın krallığında, görkeminde, sonsuz yaşamında O'nunla birlikte olacaksınız” dedi.
 
Kirril daha önceki vaazlarında da "Rusya'nın hiç kimseye saldırmadığını, sadece sınırlarını koruyan bir barışçı güç olduğunu” söylemiş, askeri operasyona katılanlara "seçilen yolun doğruluğu hakkında herhangi bir şüphe duymamaları gerektiği” mesajı vermişti.
 
Patrik  Kirill, İngiltere, Kanada ve Litvanya'da yaptırım listesinde. Avrupa Birliği’nin almak istediği yaptırım kararı, Macaristan tarafında engellenmişti.
 
26.9.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi