Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Nezavisimaya: "Zafer olmadan reytingleri koruyamazsınız"

Rus medyası, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmı seferberlik kararını mercek altına almaya devam ediyor. Nezavisimaya Gazeta’da yer alan başyazıda, "Putin’in temkinli bir politikacı olduğu ve her zaman iktidarını tehlikeye atacak ve toplumun çoğunluğunun kendine olan güvenini sarsabilecek adımlardan kaçındığı" yorumu yapıldl. 
 
Kısmi seferberliğin beklenmedik ve riskli bir karar olduğuna dikkat çeken gazete, seferberliğin, ailelerinden ve işlerinden ayrı kalacak 300 bin erkeği doğrudan etkileyeceğine, ancak milyonlarca kişinin seferberliğe dahil olabileceğine dair spekülasyonlar da olduğuna işaret etti.
 
Rusya’da zaten sıkıntılı bir süreçten geçen ekonominin, bu kararın ardından yeni yaptırımların baskısı altına girmesinin beklendiği belirtilen analizde, “Vatansever duygulara genelde, yaşam seviyesi ve kalitesinin istikrarla düştüğü zamanlarda ihtiyaç duyuluyor. Ekonomik büyüme ve gelirlerin arttığı zamanlarda ise vatanseverlikten nadiren bahsediliyor” değerlendirmesi yapıldı.
 
Rusya’nın kısmı seferberlik olmadan Ukrayna’da zafer kazanamayacağı belirtilen yazıda, “Zafer olmadan reytingleri koruyamazsın. Eğer birçok hatayı örtecek zafer ilerideyse, bugünkü popülerlik seviyesi feda edilebilir” yorumunda bulunuldu.
 
Gazetede ayrıca, Putin'in bu kararla toplumu "durumun planlı ilerlediği, ancak zorlu olduğu" konusunda bilgilendimiş olduğu tespitine yer verildi. 
 
26.9.2022
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi