Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya ekonomisi için kritik uyarı

Rusya'nın en büyük devlet bankalarından VTB'nin başkanı, Putin'e en yaın isimlerden biri olan Andrey Kostin, Rusya'nın bir "yaptırım bankacılık sistemi" kurması ve tüm kredi kurumlarının yaptırımlar altında olacağı gerçeğine hazırlanması gerektiğini söyledi.
 
Kostin, "Rusya Bankaları -X21. Yüzyıl" forumunun panelinde konuşurken, “Her şeyden önce, küresel finansal sisteme entegrasyonu açısından bankacılık sektörümüz için yeni bir dönem başlıyor. Bankaların yaptırım altındakiler ve şu anaka kadar böyle bir akibetten kaçınanlar olarak ikiye ayrılması artık hayali" dedi.
 
Yaptırımların "tek tıklamayla" başlatıldığını ve belirli bir süre içinde finansal kurumların büyük çoğunluğu yaptırımlara tabi olacağını vurgulayan Kostin'e göre Rusya'nın küresel finansal sistemden tamamen izole edilmesine hazırlanmak için Çin yuanı, Kazak tengesi ve BAE dirhemi gibi "dost para birimleri"yle çalışmaya geçmesi ve neredeyse tüm büyük devlet bankalarının koptuğu SWIFT sistemini bırakması gerekiyor.
 
Kostin, şu anda Rusya'nın ticaretinin yüzde 45'inin "dost ülkelerle" olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Şu anda, 20'den fazla Rus bankası ABD, AB, İngiltere ve diğer ülkelerin yaptırımı altında. VTB de yaptırıma tabi bankalar arasında.
 
22.9.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi