Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'nın seferberliği kimleri kapsıyor?

Rusya güne kısmi seferberlik haberiyle uyandı. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in arından konuşan Savunma Bakanı Sergey Şoygu 300 bin Rusya vatandaşını silah altına almayı hedeflediklerini açıkladı. Peki seferberlik kimleri kapsayacak?
 
Sergey Şoygu federal kanallarda yayınlanan bir röportajda seferberliğe tabi vatandaşların üç şartı birden yerine getiren kişilerden oluşacağını söyledi:
 
1. Orduda görev yapmak.
2. İhtiyaç duyulan alanlarda askeri bir uzmanlığı bulunmak
3. Çatışma tecrübesine sahip olmak.
 
Şoygu ayrıca üniversite öğrencilerinin ve zorunlu askerlik görevini yapanların seferberliğe tabi olmadığını sözlerine ekledi.
 
Seferberlik nedeniyle sınırların kapatılıp kapatılmayacağı şimdilik belirsiz. Konuyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, yasada gerçekten de bu yönde bir hüküm olduğunu, ancak konunun daha sonra aydınlatılacağını söyledi.
 
Aeroflot ve S7 havayolu şirketleri ve devlet demir yolu işletmesi RJD, erkek yolculara bilet satmama yönünde bir karar bulunmadığını açıkladı.
 
21.9.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi