Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Tavuk beslemek yasaklanmalı"

Rusya Kümes Hayvanları Birliği, kişisel tüketim amaçlı hayvan beslenmesinin yasaklanmasını istedi. Vladimir Putin insanların daçalarında tavuk, ördek, kaz ve hindi beslemelerine izin veren yeni bir yasayı temmuz ayında onaylamıştı.
 
Üreticiler yeni yasadan sonra kuş gribi vakalarının artmasından ve ülkedeki tavuk üretiminin bu durumdan olumsuz etkilenmesinden endişe ediyor.
 
Önde gelen tavuk üreticilerinden Çerkizovo'nun temsilcileri Kommersant'a verdikleri demeçte, şirketin biyo-güvenliği muhafaza etmek için büyük yatırımlar yaptığını, yeni yasanın bu durumu tehdit ettiğini söyledi.
 
Hükümet yetkilileri ise kişisel tüketim amaçlı kümes hayvanı beslenmesine izin vermek suretiyle tavuk ve yumurta fiyatlarındaki artışı dizginlemeyi hedefliyor.
 
8.9.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi