Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da emlak piyasası: M2 fiyatı ne kadara düştü?

Moskova'da iç göç ve ucuz ipotekle şişen konut fiyatları yıllardır devam eden yükseliş trendinin sonuna gelmiş gibi görünüyor. The Moscow Times gazetesi, mayıs-temmuz döneminde ortalama metrekare fiyatının yüzde 7'lik düşüşle 266 bin 800 rubleye gerilediğini yazıyor (4 bin 393 dolar).
 
Haberde ocak-temmuz itibarıyla fiyatların geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 15 arttığı görülse de enflasyon dikkate alındığında reel artışın aslında yüzde 0'a karşılık geldiğine dikkat çekildi.
 
Ellerindeki konut stoğunu eritmek isteyen inşaatçıların mevcut koşullar nedeniyle Moskova ve yakın çevresinde yüzde 15'leri bulan indirimlere razı gelmek zorunda kaldığı bildiriliyor.
 
Absolut-bank'tan Anton Pavlov, halkın konut almak istediğini, ancak reel gelirlerdeki düşüş nedeniyle bu imkandan yoksun kaldığını söyledi.
 
BKS analisti Valeri Yemelyanov da emlak piyasasının yeni bir gerçekliğe adım atmakta olduğunu, ancak çoğu kişinin şu anda bu gerçeği kabullenmeye hazır olmadığını dile getirdi.
 
Piyasa analistlerinin ortak kanısı fiyatlardaki düşüş trendinin devam edeceği yönünde.
 
18.8.2022

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi