Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da asansör krizi

Rusya’da sene başından itibaren asansör fiyatlarında yaşanan yüzde 30 artış sonrası bu ürünün satışları düşüşe geçti.
 
Kommersant’ın haberine göre, Rusya’da bu sene konutlardaki eski asansörlerin değiştirilmesi için 4 bin 400 ihale açılırken, bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 düşük.
 
Rusya’da yürürükte olan devlet programı 25 yıldan eski asansörlerin değiştirilmesini öngörüyor. Duma milletvekili Vladimir Koşelyev'in açıklamasına göre, 2025 yılı ortalarında hizmet ömrü 25 yılı dolacak 516 bin asansörün değiştirilmesi gerekiyor. Kommersant, mevcut sıkıntı nedeniyle bu planların boşa çıkabileceğini ve risklerin artacağını yazıyor.
 
Fiyatlardaki artış sonrası asansör talebinin en fazla azaldığı yer Moskova oldu. Başkentte yılın ilk yedi ayında bu program kapsamında satın alınan asansör sayısı geçen yıla kıyasla 2 bin 200’den 35’e kadar geriledi.
 
Rostov, Volgograd, Smolensk ve Krasnoyarsk da bu ürüne talebin en fazla düştüğü yerler oldu.
 
Rusya Asansör Birliği’nin verilerine göre, Rusya’da asansör üretim maliyetlerinde sene başından bu yana yüzde 30-40 artış kaydedildi.
 
9.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi