Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Efsane rock grubu Bi-2 Rusya'yı terk etti

SSCB devrinde 1985'te Belarus'ta kurulan, "değişim" yıllarına damga vuran gruplardan biri olan Rusya'nın en ünlü rock gruplarından Bi-2 (Bi-Dva)'nın üyeleri Rusya'dan ayrıldı. Müzisyenlerin ülkeyi terk ettiğini TVCenter.RU portalı duyurdu.
 
Rusya'da Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyona karşı çıkan müzisyenlerin kara listeye alındığı ve konser vermelerine izin verilmediği iddia ediliyordu. Son dönemde Bi-2'nın da pek çok konseri son dakikada iptal edilmiş ya da ertelenmişti.
 
Omsk'ta iptal edilen konser sonrasında yerel yetkililer, grubun Ukrayna'ya düzenlenen operasyonun sembolü haline gelen Z harfli bir sloganla süslenen sahneye çıkmak istemediğini açıklamıştı. Grup üyeleri ise yetkililerin, sahne dekorasyonuna müdahale ettiğini ileri sürmüştü.
 
Duma milletvekili Dmitri Kuznetsov da FSB yetkililerine çağrıda bulunarak Bi-2 grubunun Rusya'ya girişinin yasaklanmasını istemişti. 
 
 
9.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi