Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Kürtaj tablosu: Her 3 kadından 1'i...

Rusya'da devlete bağlı kamuoyu yoklama kuruluşu VTsİOM, halkın hamileliğin sonlandırılması konusundaki düşüncelerini araştırdı. Yakın çevresinde kürtajla karşılaştığını beyan eden kadınların oranı yüzde 60, erkeklerin oranı yüzde 38 olarak bulundu.
 
Kürtaj yaptırdığını beyan eden kadınların oranı ise yüzde 29. VTsİOM analistleri, oranın 2016'daki ankete kıyasla üç kat arttğına dikkat çekti. Yani her üç kadından biri kürtaj yaptırmış.
 
Buna karşın son 6 yılda kürtaja karşı olduğunu beyan eden Rusya vatandaşlarının oranının da arttığı görülüyor. 2016'da katılımcıların yüzde 4'ü hiçbir koşul altında kürtaj yaptırılmaması gerektiği yönünde görüş bildirirken 2022'deki ankette bu oran yüzde 13'e yükseldi.
 
Öte yandan, kürtaj konusunda karar verme hakkının kadınlara bırakılması gerektiğini düşünenlerin oranı da artış eğiliminde. 2022 itibarıyla Rusların yüzde 36'sı bu düşüncede. Partnerlerin birlikte karar alması gerektiğini düşünenlerin oranı ise yüzde 72.
 
Devletin aile planlaması ve kürtaj gibi konulara müdahil olmaması gerektiğini savunan vatandaşların oranı da yüzde 51 seviyesinde. 18-24 yaş grubunda bu oran yüzde 57'ye kadar yükseliyor.
 
9.6.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi