Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da kiracılarını kaybeden çok sayıda AVM satışta

Rusya'da sıkıntıları artan bazı alışveriş merkezleri sahipleri ellerindeki mülkü satışa çıkarmaya başladı. İzvestiya gazetesi nisan ayında satış tekliflerinin geçtiğimiz yıla kıyasla 2-3 kat arttığını yazıyor. Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere nüfusu 1 milyonun üzerinde olan şehirlerde 10-50 bin m2 alana sahip çok sayıda alışveriş merkezinin satışa çıktığı öğrenildi.
 
Gazeteye bilgi veren Alışveriş Merkezleri Birliği'nin başkanı Bulat Şakirov, ülke genelinde ziyaretçi trafiğinin keskin düşüş yaşadığını, kiracıların yüzde 30-40'nın da Rusya'daki faaliyetlerine son verdiğini söyledi.
 
Şakirov, ülke genelindeki 3 bine yakın alışveriş merkezinden 100 kadarının satışa çıktığını aktarıyor. Alışveriş merkezlerindeki ziyaretçi trafiği geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 10, bir önceki yıla kıyasla ise yüzde 25 düşmüş durumda.
 
Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyon sonrası 300 civarında yabancı marka pazarı terk etme ya da faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı almıştı. Alışveriş merkezlerinin kiracıları arasında bu markaların önemli bir ağırlığı bulunuyor.
 
6.5.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi