Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rus şirketleri yeni liman arıyor

Uluslararası danışmanlık firması Ernst & Young'un, yurtdışında yatırımı bulunan ya da yurtdışı tedarikçilerle çalışan Rus firmaları için yol tavsiye niteliğinde bir rapor hazırladığı öğrenildi. RBC gazetesinin haberine göre, raporda şirketlere merkezlerini Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Çin ve Rusya'ya bağlı off shore bölgelerine taşımaları öneriliyor.
 
Analistler Türkiye seçeneğini "yüksek enflasyon ve istikrarsız yasama sisteminden ötürü" dışarıda bırakırken, İsrail'i de "yüksek vergiler" nedeniyle önermiyor.
 
Raporun yazarları,  "uzun ve derin bir krizle" karşı karşıya olunduğunu belirterek şirketlerin yönetim, lojistik ve üretim yapılarını yeniden organize etmeleri tavsiyesinde bulunuyor.
 
Analistlerin önerdiği örnek bir şema şu şekilde: Şirketi Hong Kong'da kurmak, şubeler aracılığıyla çalışan traderları Birleşik Arap Emirlikleri'ne yerleştirmek ve banka hesaplarını Çin'de açmak.
 
Ancak Ernst & Young, bu ülkelerin de bir gün "Rusya'yla aralarının açılma" riskinin her zaman mevcut olduğu uyarısında bulunuyor.
 
Analistler organizasyonunu yeniden yapılandırmayı planlayan Rus şirketlere ülke seçerken dört soruya yanıt aramaları tavsiye edilmekte:
 
- Engelle karşılaşmadan banka hesabı açılabiliyor mu?
- Ülkenin siyasi pozisyonu ne?
- Döviz kontrolü uygulanıyor mu?
- Gerektiğinde şirketin başka bir ülkeye taşınmasına izin veriliyor mu?
 
21.4.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi