Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Chanel Rus vatandaşına ayakkabı satmadı

Ukrayna operasyonu sonrası bazı ülkelerde Rusya vatandaşlarına yönelik yasaklara yenisi eklendi. Ünlü Fransız giyim markası Chanel, Dubai’deki bir mağazasında bu kez de bir Rus vatandaşına ayakkabı satmayı reddetti.
 
Rus medyasında yer alan habere göre, Sofiya adlı kadın müşteri, Dubai’de bir alışveriş merkezinde Chanel mağazasında kendisine çanta satılmadığını duyurdu.
 
Rus kadın, Rusya vatandaşı olduğunun anlaşılması üzerine, mağaza müdürünün kendisine “siyasi durumdan dolayı” satış yapamayacaklarını söyediklerini belirtti.
 
Dubai’de bir alışveriş merkezinde Chanel mağazasının geçen hafta da Liza Litvin adlı Rus blogger’a çanta satmayı reddettiği ortaya çıkmıştı.
 
Buna tepki gösteren Rusya Dışişleri Bakanlğo Sözcüsü Mariya Zaharova, “Chanel’in Fransa işgal hükümetinin görevlileriyle bağlantıları olduğu yaygın olarak biliniyor. Özellikle de sevgili dostu Baron Hans Günther von Dincklage, Alman hükümetinin ataşesi ve Paris’te Nazi propagandası sorumlusuydu.  Peki Rusya’nın faşizme karşı gerçekleştirdiği operasyonla Fransız moda evinin ne ilgisi var?” ifadelerini kullanmıştı.
 
4.4.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi