Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da 4 gün mesai önerisi

Rusya'da daha önce birkaç defa gündeme gelen kısa çalışma haftası önerisi bu kez kriz koşullarında istihdamı korumak için ortaya atıldı. Bağımsız Sendikalar Federasyonu, işçi çıkarmaların önüne geçmek için kısa çalışma haftasına geçilmesini önerdi.
 
Ancak teklif yine itirazlarla karşılandı. Yüksek Ekonomi Okulu'ndan Georgi Ostapkoviç, dört günlük çalışma rejimine geçilmesi durumunda, krizden önce de eleştirilere konu olan Rusya'nın emek üretkenliğinin daha da düşeceği uyarısında bulundu.
 
Business FM'in görüşüne başvurduğu teksil üreticisi Rusit'in genel direktörü Dmitri Filippov da siparişleri yetiştirmekte şimdi bile zorlandıklarını, dört gün çalışma rejimine geçilmesi durumunda işlerin daha fazla aksayacağını söyledi.
 
Promet şirketinden Aleksey Petrov da dört günlük çalışma rejimi fikrinin hiçbir ekonomik mantığı olmadığı ve fikrin popülizmden ibaret olduğu görüşünde. Petrov işçilerin işe çıkmadığı beşinci günün ücretini kimin ödeyeceğinin bilinmediğini söyledi. Petrov'a göre, bu parayı ne devlet, ne de firmalar ödeyebilecek durumda.
 
31.3.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi