Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da kiralar artmaya devam ediyor: En az 620 dolar!

Son bir yılda Moskova'da bir ve iki odalı dairelerin kiraları yüzde 27-28 oranında artış gösterdi. Emlak acentesi TsİAN'ın araştırmasına göre, şehirde artık tek odalı bir daire kiralamak için ayda 48 bin rubleyi (621 dolar) gözden çıkarmak gerek.
 
Analistler, özellikle ekim-kasım aylarında daire fiyatlarının artması üzerine insanların alım kararını erteleyerek kiraya yöneldiğini, talep artışının da kira ücretlerinde artışı tetiklediğini belirtiyor.
 
Kira artışını tetikleyen etkenler arasında çalışanların ofislere dönmeye başlaması ve yeni konut sayısının artması da sayılmakta.
 
TsiAN yetkilisi Aleksey Popov, son 5 yılda şehirde çok sayıda yeni konut inşa edildiğini ve yatırım amaçlı konut alanların nispeten daha kaliteli bu daireleri yüksek fiyattan kiraya verme eğiliminde olduğunu söyledi.
 
Popov ev sahiplerinin kiracılarla anlaşırken daha seçici davranmaya başladığına da dikkat çekiyor. Buna göre, en kolay kira kontratı imzalayanlar banka çalışanları, bilişimciler ve devlet görevlileri. Koronavirüs pandemisine dair endişeler arttıkça ev sahiplerinin sağlık personelini kiracı olarak kabul etmekte daha isteksiz davranması da dikkat çeken bir diğer eğilim.
 
25.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi