Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kremlin: "NATO'nun Ukrayna'yı kademeli işgaline artık katlanamayız"

Kremlin Sözcüsü Peskov, NATO’nun barış güvercini değil, giderek Rusya sınırlarına doğru yaklaşan bir zıtlaşma enstrümanı olduğunu belirtti.
 
Peskov, CNN televizyonuna demecinde NATO’yu savunma için değil, zıtlaşma için kurulan bir örgüt olarak tanımladı.
 
Peskov, “Bizim anlayışımıza göre NATO savunma için değil, zıtlaşma için kurulmuş bir örgüttür. Ve NATO barış, istikrar ve refah güvercini değil. Ve bu zıtlaşma silahı her geçen gün sınırlarımıza daha da yaklaştı” diye konuştu.
 
‘Rusya, NATO'nun kademeli olarak Ukrayna’yı işgal etmesine artık katlanamaz’
 
Rusya'nın NATO’nun Ukrayna'daki eylemlerine bundan böyle katlanamayacağını söyleyen Peskov, Moskova’nın Ukrayna etrafındaki duruma ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:
 
“Kendi altyapısı, askeri eğitmenleri, savunma ve saldırı silahları stokları ile, Ukrayna ordusunu eğiterek ve benzer faaliyetlerle NATO'nun kademeli olarak Ukrayna topraklarına işgaline tanık oluyoruz.”
 
Sputnik'in haberine göre, bu gelişmelerin Rusya ile NATO arasındaki ilişkileri ‘kırmızı çizgiye’, Moskova’nın ‘artık katlanamadığı’ bir duruma getirdiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Ve (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin'in 'Beyler, bu bizim için gerçek bir tehdit' demesinin ana nedeni de buydu. Ve bu, Avrupa'daki istikrar ve güvenliğe, Avrupa’nın güvenlik mimarisine yönelik gerçek bir tehdittir.”
 
16.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi