Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ruslar yılbaşında hediyeye ne kadar harcayacak? Kim ne bekliyor?

Rusya halkının yarısı yılbaşında yakınlarına alacağı hediyeler için 3 bin rublenin (40 dolar) üstünde para harcamayı planlıyor. Sosyal medya platformu Odnoklassniki'nin ResearchMe ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ankete göre, katılımcıların yüzde 46'sı 3 bin ruble sınırının üstünde bir harcama yapmak niyetinde.
 
Yüzde 25'lik bir kesim hediye bütçesini 3 ile 5 bin ruble arasında belirlemiş. Katılımcıların yüzde 11'i ise 5 ile 9 bin ruble arasında para harcayacak. 9 bin rublenin üstüne çıkmayı planlayanların oranı yalnızca yüzde 5.
 
Ankete katılanların yüzde 45'i hediyelerini sıradan mağazalardan almak niyetinde. Yüzde 34'lük bir kesim ise alışveriş için süpermarketleri tercih edecek. İnternetten alışveriş yapacakların oranı ise yüzde 26.
 
Peki Ruslar yılbaşında yakınlarından ne gibi hediyeler bekliyor?
 
Yüzde 30'la en büyük beklenti, kendilerine para hediye edilmesi yönünde. Katılımcıların yüzde 18'i elektronik eşya, yüzde 18'i akıllı telefon ve yüzde 16'sı kozmetik, parfüm ve kişisel bakım ürünü almayı umuyor. Kendisine seyahat hediye edilmesini bekleyenlerin oranı yüzde 15.
 
Öte yandan Avito Rabota'nın Moskova'da gerçekleştirdiği bir araştırma, şehir sakinlerinin yarısının yılbaşında hediye alabilmek için iki üç ay öncesinden para biriktirmeye başladığını ortaya koydu. Her 4 Moskovalıdan 1'i de yılbaşında hediye alabilmek için ek iş yaptığını söylüyor.
 
4.12.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi