Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya için 'yeşil' kurtuluş reçetesi

“Küresel enerji geçişi Rusya ekonomisinin olumlu yönde dönüşümünü sağlayabilir. Ayrıca yeşil enerji yüksek ekonomik büyüme için potansiyel taşıyor.” Bu değerlendirme Dünya Bankası’na ait.
 
Rusya ekonomisinin çeşitlendirilmesi gerektiğinin altı çizilen Dünya Bankası raporunda, Rusya’nın düşük karbonlu ekonomisini şekillendirmede öncü rol oynayacak rekabetçi bir özel sektör yaratılması için kurumlara, yönetime, inovasyona ve girişimciliğe yatırım yapılması tavsiyesinde bulunuldu.
 
Rusya'nın 2060 yılına kadar sıfır emisyon elde etme stratejisini de değerlendiren Dünya Bankası uzmanları, böylesine iddialı bir hedefe ulaşmak için hangi politikaların uygulanacağının net olmadığı yorumunu yaptı. 
 
Ayrıca Dünya Bankası, Rusya'yı diğer fosil yakıt ihraç eden ülkelerle karşılaştırıldığında “küresel yeşil geçişin sonuçları için iyi hazırlanmış ülke” olarak nitelendirdi.
 
Rusya’nın sıfır emisyon elde etme hedefi doğrultusunda ortaya koyduğu yol haritası, karbon nötrlüğü sağlamaya yönelik tedbirlerin 2023'te uygulanmaya başlanmasını öngörüyor.
 
2.12.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi