Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Yekaterinburg'da Türk Filmleri Haftası

Moskova Yunus Emre Enstitüsü ve Sinema Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 26-28 Kasım 2021 tarihleri arasında 6 filmin gösterileceği ''Yekaterinburg Türk Filmleri Haftası'' başladı.
 
Yunus Emre Enstitüsü'nün basın açıklamasına göre, film haftasının ilk gününde komedi kategorisinde Aile Arasında ve drama kategorisinde Bizim için Şampiyon adlı filmler Urallı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.
 
T.C. Moskova Büyükelçiliği ve T.C. Yekaterinburg Fahri Başkonsolosluğu katkılarıyla Yekaterinburg Dom Kino sinemasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda açılış konuşmalarını Sverdlovsk Bölgesi Kültür Bakan Yardımcısı Sergey Radchenko, T.C. Yekaterinburg Fahri Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Alexander Romanov ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan gerçekleştirdi. Konuşmacılar, kültürel mirasın zenginleştirilmesi ve paylaşılmasına yönelik bu tür etkinliklerin ülkelerimiz ve insanlarımız arasındaki ilişkileri daha da güçlendirdiğini ve bunun çok önemli olduğunu belirttiler.
 
Türk müziği eserleri, Türk kültürüne dair yarışmalar, danslar, oyunlar ve Türk mutfağından seçkin lezzetler eşliğinde başlayan açılış programının ardından ilk film olan #AileArasında sinemaseverlerle buluşturuldu. Pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen ve katılımcıların büyük ilgisiyle karşılanan etkinlikte ilk gün gösterimleri için ayrılan ve izleyicilerin ücretsiz olarak temin ettiği biletlerin tamamı tükendi. 
 
 
2. gününde Ahlat Ağacı ve 7. Koğuştaki Mucize, 3. Gününde ise Nasipse Adayız ve Rafadan Tayfa adlı filmlerin gösterileceği ‘’Yekaterinburg Türk Filmleri Haftası‘’ 28 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.
 
26.11.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi