Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kovid alarmı: "Moskova'da ağır hasta oranı yüzde 80'e yakın"

Moskova’da doktorlar, Kovid-19’u ağır geçiren hastaların sayısının arttığı konusunda uyarı yaptı. Moskova’daki 52 numaralı hastanenin başhekimi Maryana Lısenko, Rossiya-1 televizyonuna açıklamalarında, “Hastanelerdeki ağır hastaların oranı yüzde 80-70’e doğru ilerliyor, bu oran hastanenin düzeyine göre değişmekte. Bunun artık çok yüksek bir oran olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
 
Lısenko hastalığı ağır geçirenlerin büyük kısmının, yaşlı kişiler olduğunu kaydetti. Ayrıca çok sık, Kovid-19’a yol açan SARS-COV-2 ile enfekte olmuş çocuklarla karşılaşmaya başladıklarını belirtti.
 
Rusya’nın başkentinde önceki gün temmuz sonundan beri görülmüş en yüksek günlük can kaybı kaydedilmişti: Bir gün içinde 82 kişinin koronavirüsün sebep olduğu komplikasyonlar sebebiyle hayatını kaybettiği açıklanmıştı.
 
Ölüm oranlarının bu denli hızlı artması nedeniyle Moskova’da 28 Ekim’den başlayarak birtakım önlemler uygulanacak. Bir süre için marketler ve eczaneler dışındaki dükkanlar, restoranlar ve barlar kapalı olacak.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de çarşamba günü, ülke genelinde 30 Ekim-7 Kasım tarihlerinde marketler ve eczaneler dışında tüm işyerlerinin kapalı olmasını içeren bir planı onayladı. Yerel idarecilerinse, buna ek önlemler uygulama hakkı bulunuyor.
 
Rusya’nın koronavirüse karşı geliştirdiği üç onaylanmış aşısı bulunuyor. Fakat ülkede aşı olma seviyesinin beklentinin altında kalması salgının önüne geçilmesini güçleştiriyor. (Sputnik)
 
24.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi