Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Rusya kripto parayı ciddiye alsın"

Rusya’da Kremlin’e yakınlığıyla bilien ünlü oligark Oleg Deripaska, kripto para piyasasının “ciddiye alınmadığı” gerekçesiyle Rusya Merkez Bankası’na eleştiride bulundu.
 
Telegram kanalında değerlendirmelerde bulunan Deripaska, Merkez Bankası’nı “büyüyen kripto para piyasasına çocukça gözlerini kapamakla” eleştrdi.
 
ABD Maliye Bakanlığı’nın kripto endüstirisine yatırım yapmasını örnek gösteren ünlü milyarder, “Okyanus ötesinde, kontrolsüz dijital ödemelerin, yetkililerin 20 yıldır bel bağladığı ekonomik yaptırım mekanizmasının etkinliğini ortadan kaldırmakla kalmayıp, aynı zamanda doları tamamen aşağı çekebileceğini uzun zaman önce anladılar” dedi.
 
ABD Maliye Bakanlığı’nın, kripto para piyasasını dolar için ciddi tehdit olarak gördüğüne işaret eden Deripaska, kripto para piyasasının kontrolsüz gelişiminin ABD’yi 30 trilyon dolarlık bir borç krizi ile karşı karşı bırakabileceğine dikkati çekti
 
Deripaska daha önce yaptığı bir açıklamada ise Merkez Bankası’nın dijital para çıkarmamasını eleştirerek bunun “Gagarin’in uzaya çıkmasından daha önemli” olduğunu öne sürmüştü.
 
23.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi