Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Güvence, Putin'in değişmezliği"

Dünyanın en büyük aluminyum üreticilerinden Rusal şirketinin sahibi ünlü milyarder Oleg Deripaska, Rusya’da hükümetin ve devlet başkanının değişmez oluşunun, “ülkenin başarılı ekonomik kalkınmasının anahtarı” olduğu değerlendirmesini yaptı.
 
Stolıpin Forum’da konuşan Deripaska, “Rusya’nın politikası önümüzdeki 10 yıl içinde, yani 2030'a kadar oldukça öngörülebilir. Muhalefetin kendini baltalaması, 2024'te devlet başkanının yeniden seçilmesini kesinlikle sağladı. Yani istikrarımız var. Bu istikrarı kullanmalı ve ekonomik büyümeye dönüştürmeliyiz” ifadelerini kullandı.
 
Rusya’da gelecek 10 yıl için politik durumun öngörülebilir olmasının büyük büyük bir artı olduğunu belirten ünlü oligark, Merkez Bankası’nın, mali sistemin bağımsızlığına yeteri kadar önem vermemesinin ise ekonomik atılımın önündeki başlıca engel olduğu yorumunu yaptı.
 
Deripaska daha önceki bir açıklamasında Rusya halkının ülkenin en az beş yıl daha yönetim için Devlet Başkanı Vladimir Putin’e açık çek verdiğini, Batı’nın yaptırımlarının bu duruma etki edemeyeceğini öne sürmüştü. 
 
13.9.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi