Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Taşradan indim Moskova'ya... En az kazandıran meslekler hangileri?

Taşradan Moskova'ya çalışma amacıyla gelmeyi planlayanlar için en az kazanç getiren meslekler belirlendi. İnsan kaynakları şirketi Head Hunter ve emlak şirketi Cian'ın ortak raporunda, bazı şehirlerde yaşayanların ise daha iyi hayat şartları uğruna memleketlerini terk etmelerinin doğru bir seçim olmadığına işaret edildi. 

Analistlere göre, Moskova’da "baş uzman", "uzman" olarak çalışan birinin, yaklaşık olarak aldığı 89 bin 200 ruble maaştan asgari düzeyde gerekli harcamalar ve ortalama kira (tek oda, 54 bin ruble) çıkarıldığında elinde kalan rakam 31 bin ruble.
 
Moskova’ya çalışmaya gelen kişiler içinde en fazla yoksulluk çekenler ulaşım, otelcilik, üretim ve hizmet sektöründe çalışanlar.
 
IT, bankacılık çalışanları ve satış elemanları taşraya ve diğer büyük kentlere göre Moskova’da çok daha fazla gelir elde ediyor. 
 
St.Petersburg, Vladivostok, Habarovsk, İrkutsk, Ufa, Tümen, Yekaterinburg gibi kentlerde yaşayanların ise Moskova’ya gitmek yerine kendi şehirlerinde kalarak daha kazançlı çıktıkları sonucuna varıldı.
 
25.6.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?



©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi