Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova ve Petersburg expatlara ucuz

Moskova'da yaşamanın maliyeti Rusya vatandaşları için ağırlaşırken dolar ya da euro ile maaş alan expatlar için tam tersine hafifliyor. Ünlü danışmanlık şirketi Mercer'ın araştırmasına göre, Moskova pandemi yılı 2020'de expatlar için en pahalı şehirler listesinde tam 41 basamak birden geriledi.
 
En pahalı şehirler arasında daha önce 21'inci sırada yer alan Rus başkenti, artık 62'nci sırada. Araştırmayı haberleştiren Moskviçmag dergisi, söz konusu gerilemeyi döviz kurunun seyrince ve konut kiralarındaki nispi düşüşe bağlıyor.
 
St. Petersburg için de benzer bir tablo söz konusu. Bir önceki yıl en pahalı şehirler sıralamasında 59'uncu olan kuzey başkenti, bu yıl 60 basamak gerileyerek 119'unculuğa indi.
 
Mercer'ın araştırmasına expatlar için en pahalı şehir ise Türkmenistan'ın başkenti Aşkabad oldu. Analistler, durumdan ülkenin çöküşteki ekonomisini sorumlu tutuyor.
 
Rus şehirleriyle benzer kaderi paylaşan bir diğer şehir de İstanbul. En pahalı şehirler sıralamasında 17 basamak birden gerileyen boğazın incisi, expatlar için en pahalı 173'üncü şehir oldu. Listede yer alan toplam şehir sayısı ise 209.
 
Sıralamaya bağlantıdan ulaşılabilir. 
 
25.6.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi