Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da bankacılık sektörü nereye?

“Rusya finans piyasası bundan 3-5 yıl sonra 5-7 oyuncu arasında paylaşılacak.” Bu tahmin Alfa-Bank Genel Müdürü Vladimir Verhoşinsiy’e ait. Rus medyasına değerlendirmelerde bulunan Verhoşinskiy, “Bizi yeni bir stratejiye yönlendiren son zamanlardaki bir başka küresel eğilim 'büyüme oyunu' ya da oligopolleşme Örneğin, perakende bankacılık sektöründeki en büyük bankalara bakın. Son 10 yılda, Sberbank ve VTB'yi görmezden gelirsek, liderler listesi üçte iki oranında değişti” dedi.

 
Bankacılık sektöründe daha önce en iyi 10 oyuncunun, pazarın yüzde 50'sini, şimdi ise yüzde 70'ini oluşturduğunu belirten Verhoşinskiy, “Bu eğilim giderek hızlanıyor. En güçlüler, zayıflar üzerinden büyüyor. Rusya'da 3-5 yıl içinde pazarın 5-7 oyuncu arasında bölüneceğini düşünüyorum” diye konuştu.
 
Banka yöneticisi, ekosistem kavramının modası geçmiş olduğunu belirterek,  “Benim için daha doğru bir terim SuperApp (süper uygulama). Bu, finansal, finansal olmayan, büyük ve küçük tüm farklı hizmet türlerine sahip bir uygulama. Alfa-Bank, finansal bir süper hizmet inşa etme yolunu izliyor” dedi. 
 
7.6.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi