Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Greçka ihracatına yasak geldi

Son dönemde en çok zamlanan ürünler arasında sayılan, Rus halkının en temel gıda ürünlerinden olan greçka (karabuğday) devlet tarafından "koruma altına" alındı.  Hükümet halkın "gıda güvenliğini sağlamak" için karabuğday ihracatını geçici olarak yasakladı.
 
Rus hükümeti karabuğday ve karabuğdaydan yağılan diğer ürünlerin ihracatını 5 Haziran - 31 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında geçerli olacak şekilde durdurdu.
 
Halktan gelen yoğun şikayetler üzerine nisan ayı sonunda hükümet, karabuğday fiyatlarını düşürmek için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na, Tarım Bakanlığı'na ve Federal Anti-tekel Kurumu'na bu yıl karabuğday ihracatının hacmini azaltma önerilerini derhal Ekonomi Bakanlığı'na sunma talimatı vermişti.
 
Kommersant'ın görüştüğü uzmanlara göre, Rusya'da yeterli karabuğday kaynağı olduğu için ihracat yasağı aslında gerekli değil. Uzmanlar, yeni mahsulün satışa çıkmasıyla fiyatların düşmeye başlayacakğı görüşünde. 
 
Piyasada greçkanın kilosu ortalama 100 rubleden satılıyor.
 
5.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi