Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da devlet zamana uydu: 7 online kamu hizmeti daha geliyor

Rusya, kamu hizmetlerinde SSCB'nin bürokratik tortusunu temizleyip "çağın gereklerini yerine getirme" yolunda epeyce mesafe kat etti.  Başbakan Yardımcısı Dmitri Çernışenko, 2021 yılında e-devlet sistemi Gosuslugi'de 6 yeni "süper servisi" kullanıma açacaklarını duyurdu.
 
Çernışenko'nun müjdesini verdiği 6 servis trafik, adliye, nüfus, sağlık ve göç konularında Rusya vatandaşlarının yanı sıra yabancılara da bir dizi yeni kolaylık sağlayacağa benziyor.
 
Buna göre, trafik cezalarının öğrenilmesi ve bu cezalara itiraz edilmesi, mahkeme işlemleri, doğum ve ölüm işlemleri, sağlık işlemleri ve göçmen işçilerin oturum ve çalışma izinlerinin takibi gibi işlemler artık Gosuslugi üzerinden yapılabilecek.
 
Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi ayrıca 6 Nisandan itibren sosyal medya sitelerine üye olmak için Gosuslugi üzerinden hizmet veren bir portalın da test rejiminde çalışmaya başladığını yazıyor. Habere göre, portalda kaydı bulunan kullanıcılar, Rusya merkezli internet sitelerinden alışver yaparken ekstra bir kayda ihtiyaç duymadan buradaki hesaplarını kullanabilecekler.
 
13.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi