Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Yabancı çalışanlara yeni düzenleme

Rusya’da şirketlerin yabancı ülke vatandaşlarını işe alımlarıyla ilgili yeni düzenleme, yürürlüğe girmesinin ardından bir ay içinde büyük ilgi gördü. İzvestiya gazetesinin Çalışma Bakanlığı’na dayanan haberine göre, 20 farklı bölgeden 120 şirket yeni düzenlemeyle yabancıları işe almak için başvuruda bulundu.

Rusya’da yeni prosedürle artık yabancı uzmanlar sadece önceden belirli, sonut bir projede çalıştırılmak için ülkeye davet edilebiliyor.
 
Bu komuda öncelik "büyük şirketlere" tanınıyor. Yabancıları işe almak isteyen şirketlerin, en az 250 çalışanı olması, yıllık cirosunun 2 milyar rublenin altında olmaması şartı aranıyor.
 
Çalışma Bakanlığı bu düzenlemenin, işverenlerin göçmenler için uygun koşulları sağlayabilmelerine ve sıhhi ve epidemiyolojik şartları yerine getirmelerine yönelik olduğunu açıkladı. 
 
Özellikle inşaat, madencililik ve bitkisel üretim sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin yeni düzenlemeye ilgi gösterdikleri belirtiliyor. 
 
Uzmanlar, Rusya’da yabancı çalışanların sayısının salgın öncesine göre üçte bir oranında azalacağını tahmin ediyor.
 
12.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi