Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'da şahıstan şahsa carsharing

Moskova Belediyesi'ne bağlı Ulaşım Departmanı, gerçek kişilere ait otomobillerin kısa süreli kiralanması esasına dayanan bir araç paylaşım servisini başlatma hazırlığında olduklarını duyurdu. Departmandan yapılan açıklamada servis için "halka ait carsharing" nitelemesi kullanılıyor.
 
Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, otomobil sahiplerinin servis aracılığıyla araçlarını başka kullanıcılara kiraya verebileceğini yazıyor. Fakat servisi kullananlar geleneksel carsharing uygulamalarında olduğu gibi park hizmetinden ücretsiz yararlanamayacak.
 
Servisin, örneğin, iki haftalığına tatile gidenlerin bu esnada boşta duran araçlarını başka sürücülere kiralayabilmesi amacını taşıdığı belirtiliyor. Uygulama kullanım ücretinin mevcut carsharing servislerinden daha ucuz olacağı tahmin ediliyor.
 
Öngörülen plana göre, araçlara benzin konması ve araçların yıkanması gibi bakım ve kullanım yükümlülükleri kullanıcıya ait olacak.
 
7.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi