Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Moskova'da inşaata arsa dopingi

İnşaatlar için boş arsa sıkıntısı yaşanan Moskova’da eski sanayi sitelerinin arazilerinde yeni projelere devam ediliyor. Moskova Belediyesi, yedi eski sanayi sitesindeki inşaat projelerine onay verdi. 

Grayoronovo, Zyuzino, Kaşirskoye Şosse, Beskundikovo, Kuntsevo, Korovino ve Teplıy Stan adlı sanay sitelerinde toplam 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde yeni konutların inşa edileceği bildirildi.
 
Sanayi sitelerinin 173 bin metrekare, iş komplekslerinin 342 bin metrekare yer kaplayacağı, inşaatların büyük bölümünü ise konutların oluşturacağı açıklandı.
 
Moskova’da daha önce, dört eski sanayi sitesinin bulunduğu beş arazide de toplam 240 milyar rublelik (3,2 milyar dolar) yatırım yapılacağı açıklanmıştı. 
 
Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Vladimir Yefimov, Aviamotornaya, Kuryanovo, Kaşirkoye Şosse ve Yujnıye Oçakovo sanayi sitelerinin üzerine yapılacak inşaat projeleleri için toplam 240 milyar ruble yatırım öngörüldüğünü bildirdi.
 
Moskova Belediyesi, başkentte 23 eski sanayi sitesinin yenlenmesini kararlaştırmıştı. 

Başkentin farklı bölgelerindeki eski Sovyet sanayi siteleri arazilerine 7 trilyon ruble yatırım yapılması ve 500 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor.
 
6.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi