Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Ruslara göre ülkenin en güzel yerleri

Rusya halkı doğal güzellikleriyle diğer bölgeleri geride bırakan üç yer arasında ilk sırada Kırım, Krasnodar ve Karelya'yı sayıyor. Havayolu şirketi S7'nin yaptırdığı ankete katılanların yüzde 23'üne ülkenin en güzel doğası Kırım'da.
 
Katılımcıların yüzde 16'sı en çok Kuban'ı beğendiklerini söylerken, yüzde 10'luk bir kesim de soruya Karelya cevabını verdi. Bu üç bölgeyi yüzde 7'şerlik paylarla Baykal ve Kafkasya takip ediyor.
 
Ankete katılanlara 2020'de ziyaret ettikleri yerler arasında en çok nereleri beğendikleri de soruldu. Buna göre, ülkenin en beğenilen yerleri Soçi'deki Krasnoya Polyana, Kırım'daki Lastoçkino Gnezdo (Kırlangıç Yuvası) ve yine Kırım'daki Ay Petri dağı şeklinde sırlanıyor.
 
Rusya vatandaşlarının doğal güzelliklere eş değerde gördükleri tek insan yapısı ise St. Petersburg'daki Ermitaj Müzesi oldu.
 
Ankete göre, Rusya'daki en sıra dışı yerler ise Çelyabinsk'teki Züratkül Gölü, Buryatya'daki Budist datsanları ve Adıge Cumhuriyeti'ndeki Rufabgo şelaleleri.
 
2020 yılında en çok seyahat edilen üç bölge yine Krasnodar Krayı, Kırım Cumhuriyeti ve St. Petersburg şehri oldu.
 
6.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi