Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Musk Putin'e cevap vermedi..."

Şubat ortasında SpaceX ve Tesla'nın kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya lideri Vladimir Putin’i popülerleşen sosyal ağ uygulaması Clubhouse’ta sohbete davet etmişti. Kremlin, davetin mahiyetinin Musk'a sorulduğunu ancak cevap alınamadığını açıkladı: "Konu bizim için kapandı."

Amerikalı girişimci ve milyarder Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e resmi Twitter hesabı üzerinden iki dilde hitap ederek, gitgide daha popüler hale gelen sesli sohbet uygulaması Clubhouse'a davet etmişti.  "Clubhouse'ta sohbet için bana katılmak ister misiniz?” paylaşımında bulunan Musk, ardından Rusça devam ederek, "Sizinle sohbet etmek benim için büyük bir onur olur” diye yazmıştı. 

Ertesi gün "daveti incelediklerini ve konuyu anlamaya çalıştıklarını" söyleyen Kremlin sözcüsü Peskov, bugün medyanın sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

"Görünüşe göre, muhtemelen bir tür yanlış anlaşılma oldu. Çünkü bu davetin mahiyetini açığa kavuşturmak için bir soru sorduk. Ama görünüşe göre davetin Elon Musk ile ilgisi yok. Herhangi bir yanıt almadık. Bu nedenle, büyük olasılıkla bu konu kapanmıştır."

2.3.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi