Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

İdeal erkek maaşı ne kadar olmalı?

23 Şubat Erkekler Günü arifesinde, Rus Otkrıtiye Bankası kadınlara bir erkeğin ailesini geçindirmek için ne kadar maaş alması gerektiğini sordu. Anketten alınan cevapların ortalaması ayda 80 ile 150 bin ruble (7 bin 600 - 14 bin 200 TL) arası bir kazanca işaret ediyor. Ankette aynı soru erkeklere yöneltildiğinde alınan cevapların ortalaması yine 80-150 bin ruble bandını göstermekte.
 
Öte yandan, kadınların yüzde 30, erkeklerinse yüzde 24'lük bir bölümü, aile geçindirmek için 40-80 bin ruble arasında bir aylık gelirin yeterli olduğunu beyan etti.
 
Geçim için en az 150-300 bin ruble gelire ihtiyaç olduğunu düşünenlerin oranı ise kadınlar arasında yüzde 16, erkekler arasında yüzde 17 çıktı. Soruya "aylık 300-500 bin ruble" cevabını verenlerin oranı da kadınlar arasında yüzde 6, erkekler arasında yüzde 8.
 
Ailede bir erkeğin kadından daha fazla kazanması gerektiğini düşünen kadınların oranı yüzde 56 olarak bulunurken, ankete Sibirya ve Güney federal okruglarından katılanlar arasında bu oran sırasıyla yüzde 70 ve 64'e kadar yükseliyor.
 
Erkeklerin kadınlardan daha fazla kazanmasının şart olduğunu düşünen erkeklerin oranı ise yüzde 42. Bu oran Kuzey Kafkasya'da yüzde 83'e çıkarken, St. Petersburg'da yüzde 23'e ve Moskova'da yüzde 29'a kadar düşüyor.
 
19.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi